Novoroční setkání: Harmonie v podnikatelské rodině

První letošní novoroční setkání rodin FBN CZECH s podtitulem Harmonie v podnikatelské rodině aneb aby nás společný majetek nerozděloval, ale spojoval. Setkali jsme se v překrásných prostorách Pražského hradu, kde jsme se mohli účastnit i komentovaných prohlídek Obrazárny či reprezentačních sálů. Po vystoupení řečníků na avizované téma nás čekal příběh rodinné firmy VILLEROY & BOCH a nakonec večeře ve Šternberském paláci a závěrečný networking. 


Kdy: 18. ledna 2023 
Kde: Pražský hrad – Rudolfova galerie, Šternberský palác


PROGRAM AKCE

13:30 - 14.30     Komentované prohlídky: Obrazárna Pražského hradu a Reprezentační sály Pražského hradu

15:00 – 15:30    Zahájení, novinky z FBN Czech

15:30 – 16:00    Harmonie v podnikatelské rodině
Jan Bubeník BUBENIK PARTNERS, Stanislav Servus WARDENS GROUP

16:00 – 17:00    Panelová diskuse členů FBN Czech: Harmonie v podnikatelské rodině
Dana Plojharová 4G PLOJHAR, Libor Suchánek 1G SULKO, Jan Surovič 2G PSG,
diskusi moderuje: David Piškanin 2G HOPI

17:20 – 18:20    Příběh rodinné firmy VILLEROY & BOCH
Louis de Schorlemer, 8G VILLEROY & BOCH

od 19:00            Networking a večeře formou rautu


Jan Bubeník, BUBENÍK PARTNERS
jan.bubenik@bubenikpartners.com
Ran Bubeník již více než 20 let pomáhá obsazovat seniorní exekutivní pozice. Dříve šéfoval pražské pobočce firmy Korn/Ferry, pracoval jako konzultant ve společnosti McKinsey & Company. V roce 2001 založil a dodnes vede personálně poradenskou firmu BUBENIK PARTNERS. Je členem představenstva české a slovenské pobočky The Young Presidents Organization (YPO) Gold a partnerem WARDENS GROUP.

Stanislav Servus, WARDEN GROUP
servus@wardens.cz
Stanislav Servus je partnerem společnosti WARDENS GROUP a advokátní kanceláře VALOUCH SERVUS. Dlouhodobě se věnuje problematice rodinných firem, jejich vedení i vlastnictví, mezigeneračnímu transferu kapitálu, tématu svěřenských fondů, dědického plánování a family business governance. Je zakládajícím členem Centra pro rodinné firmy na VŠE v Praze.

ŘEČNÍCI PANELOVÉ DISKUZE

Dana Plojharová (4G PLOJHAR)

Libor Suchánek (1G SULKO)

Jan Surovič (2G PSG)


PREZENTACE ZAHRANIČNÍHO HOSTA

Společnost VILLEROY & BOCH je uznávaným evropským výrobcem prémiových produktů pro koupelny a wellness, stolování a životní styl. Již více než 275 let je synonymem pro nadčasovou eleganci, inovativní design a bezkonkurenční kvalitu.

Její původ sahá až do roku 1748, kdy ji v malé francouzské vesnici založil François Boch. V roce 1836 došlo k spojení s hlavním konkurentem Villeroyem, čímž vznikla dnes známá společnost VILLEROY & BOCH.

V roce 2023 společnost oslavila 275 let od svého založení. Její produkty nyní najdeme ve 125 zemích světa, zaměstnává 6 400 osob a její obrat se blíží jedné miliardě EUR.

Firma je stále spravována potomky zakladatelů, přičemž počet rodinných vlastníků nyní přesahuje 300 a je zastupován 12člennou rodinnou radou. V roce 1990 vstoupila firma na burzu. Rodina si však ponechala rozhodovací práva.

Louis de Schorlemer
8G, člen dozorčí a rodinné rady VILLEROY & BOCH

Louis@corporate-diplomat.com
Louis je osmou generací vlastníků Villeroy & Boch. Je členem rodinné rady vlastníků, dozorčí rady firmy (Supervisory Board of Villeroy & Boch AG), a také předsedou jejich nomination committee a místopředsedou HR committee.

Louis je zakladatelem a ředitelem Corporate Diplomat, poradenské firmy specializující se na komunikaci v oblasti fúzí a akvizic. Působí také jako nevýkonný ředitel ve společnosti LMO, britsko-lucemburském podniku specializujícím se na vývoj autonomních systémů pro operace ve vesmíru. Přednáší obor obchodní komunikace na Luxembourg School of Business, moderuje podcastovou sérii zaměřenou na komunikaci v oblasti fúzí a akvizic a publikuje články zabývající se složitostí strategické komunikace.


FOTOGRAFIE


KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Milovníkům historie a umění jsme nabídli exkluzivní možnost prozkoumat skvosty Pražského hradu během komentovaných prohlídek. 

Obrazárny Pražského hradu
Obrazárna Pražského hradu je nejstarší sbírkou obrazů v našich zemích, její kořeny sahají do konce 16. století za vlády Rudolfa II. Představuje výběr evropského malířství od 15. do 18. století – vybíráme více než sto nejkvalitnějších obrazů z majetku Pražského hradu.

Reprezentačních sálů Pražského hradu
Navštívili jsme veřejnosti běžně nepřístupné sály Nového paláce Pražského hradu, které jsou určeny pro přijímání oficiálních návštěv prezidenta republiky. Některé z nich sloužily jako reprezentační prostory panovníků již v 16. století a na jejich výstavbě či rekonstrukci se podíleli velikáni nejen české architektury. Navštívíme Pacassiho schodiště, Plečnikovu sloupovou síň, Rothmayerův sál a Španělský sál. Při této prohlídce se seznámíme s historií Pražského hradu – vybranými panovníky, prezidenty a jejich architekty, kteří měli významný dopad na podobu Pražského hradu.


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Termín: Středa 18. 1. 2024. 

Komentované prohlídky: Na II. nádvoří Pražského hradu, u Šípkova vchodu.

Pro koho je akce určena: Pro členy FBN Czech a jejich rodinné příslušníky. Z kapacitních důvodů je akce otevřená maximálně 200 přihlášeným.

Místo konání: Pražský hrad – Rudolfova galerie. Pro vstup prosím použijte Šípkův vchod na II. nádvoří Pražského hradu.